Pátek
12.07.2024

Bratrstvo a Tuláci

Sdružení klubů správných kamarádů, jehož jsme byli členy až do zániku.

Copyright
BraTul 2004

Administrátor
Mirek Pařízek

Kimova hra
ID číslo 6
Název Kimova hra
Popis hry a pravidla
Shromáždi do krabice 24 drobných předmětů - např. zavírací špendlík, zápalku, malou tužku, jízdenku, provázek, gumičku, cívku nití apod. Tyto věci rozlož v klubovně na stole a zakrych šátkem. Pak oznam kamarádům, že vyzkoušíš jejich postřeh a paměť. Přesně minutu si budou moci volně prohlížet vystavené drobnosti - a když tato lhůta uplyne, věci opět přikryješ. Hráči si vezmou psací potřeby a každý samostatně sestaví co nejúplněnjší seznam pozorovaných předmětů. Na psaní a vzpomínání jim vyměř přesně pět minut.

Všech 24 věcí si asi nezapamatuje nikdo. Mít seznam o více než dvaceti přednětech je znamenitý výkon. Člověk s průměrnou pamětí si vzpomene na 15 až 20 věcí. Kdo sepíše méně, měl by pamět častěji cvičit. Cvikem se dosahují i v tomto oboru lepší výkony. Kimova hra je tedy nejenom dobrá, ale i užitečná zábava.

Pravidla je možno doplnit tím, že má-li někdo v seznamu věci, které tam nepatří, odčítá se mu za to po 1 bodu. Takže má-li někdo na seznamu 18 věcí správně a 3 věci, které do něj nepatří, dostane 18 - 3 = 15 bodů.

Další obměny:
A: Polož na stůl pohlednice 24 měst.
B: Přečti hráčům zvolna třikrát za sebou 24 přírodnin (květiny, stromy, ptáky, zvířata) a nebo libovolných předmětů.
C: Rozlož po stole 30 až 40 předmětů a dovol hráčům, aby si je před začátkem hry prohlíželi dvě minuty. Pak všichni na okamžik zavřou oči, ty jednu z věcí odebereš a a ž řekneš: "Teď", mohou se všichni znovu dívat. Kdo první odhalí, co zmizelo, a nahlas to oznámí, dostane tuto věc do úschovy jako trofej. Nepřijde-li nikdo na to, co se ze stolu stratilo, dáš pokyn: "Zavřete oči!". Pak tuto věc vrátíš zpátky a odstraníš místo ní jinou.
Zpět

Magazín eKamarád

TJ oddílů rekreačních sportů Praha

Dětská seznamka

Bohoušek

Stránky
vytvořil:
MF SOFT