Čtvrtek
13.06.2024

Bratrstvo a Tuláci

Sdružení klubů správných kamarádů, jehož jsme byli členy až do zániku.

Copyright
BraTul 2004

Administrátor
Mirek Pařízek

Hra na nesmysly
ID číslo 5
Název Hra na nesmysly
Popis hry a pravidla
Některá neobvyklá slovní spojení vyvolají smích. Kdybyste se je snažili vymyslet, dalo by to leckomu hodně uvažování a výsledek by nebyl valný. Ale při "hře na nesmysly" se vám často podaří vytvořit nevědomky takové věty, kterým se musí smát i škarohlíd. Tvůrčí úlohu tu má slepá náhoda ve spolupráci s kolektivním smyslem pro humor.

Všichni hráči si připraví delší proužek papíru a nahoru na něj napíší podle tvých pokynů jakékoliv přídavné jméno. Například: potměšilý, zelený, pepřený, atd. Každý hráč pracuje samostatně a zpravidla vybere slovo méně obvyklé, se zvláštním, barvitým obsahem. Kdo napsal jedno přídavné jméno, přeloží horní část papíru dozadu tak, aby slovo nebylo čitelné, a předá lístek sousedovi po levici. Teď má každý napsat nahoru (tedy těsně pod zakryté přídavné jméno) jakékoliv podstatné jméno v 1. pádu jednotného čísla. Někdo napíše například Bubák, jiný červotoč, třetí zpěváček atd. Opět lístky přeložíte a předáte doleva. Postupně ještě napíšete všichni po jednom slovesu (lyžoval, posmrkával, přežvykoval apod.), s kým (s prababičkou, s Méďou Béďou), kde se to stalo (v plaveckém bazénu, v roští, pod lokomotivou).

Teď už zbývá jediné - postupně všechny lístky rozbalit a nahlas přečíst jejich obsah. Při tom je třeba upravovat rody, tak aby věta dávala smysl.
Zpět

Magazín eKamarád

TJ oddílů rekreačních sportů Praha

Dětská seznamka

Bohoušek

Stránky
vytvořil:
MF SOFT