Čtvrtek
13.06.2024

Bratrstvo a Tuláci

Sdružení klubů správných kamarádů, jehož jsme byli členy až do zániku.

Copyright
BraTul 2004

Administrátor
Mirek Pařízek

Zkouška silných nervů
ID číslo 4
Název Zkouška silných nervů
Popis hry a pravidla
Ještě než s touto hrou vyrukuješ, musíš vykonat jisté přípravy. Za to máš předem zajištěný úspěch. Jan málokterá hra je tak živá, veselá a napínavá, jako tahle.

Z větvičky silné asi jako tužka uřízni pro každého hráče dvoucentimetrový dílek. Doprostřed dílků vyřež mělký vrub a na to místo přivaž konec šedesáticentimetrového tenkého, pevného provázku. Dál si opatři čistou plechovku od kilogramové konzervy a hrací kostku.

Nejlépe se hraje na podlaze. Rozděl hráčům po jednom dřívku uvázaném na provázku a rozestav je do menšího kroužku. Pak si kleknete na zem a všichni položí svoje dřívko doprostřed do nakresleného kolečka, o něco menšího, než je plechovka, kterou svíráš v pravé ruce. Hráči drží volný konec svého provázku v prstech pravé ruky. Provázky mají být volně napjaty a nesmějí se vzájemně křížit.

Hotovo? Hoď z levé ruky na zem hrací kostku tak, aby na ni všichni dobře viděli. Jestliže padne lichým číslem navrch (1, 3, 5), musí hráči bleskurychle cuknout provázkem a přitáhnout si dřívko k sobě. Ty máš právo při lichém čísle přiklopit plechovku otvorem na kolečko. Snažíš se to udělat tak rychle, aby se pod plechovkou chytlo co nejvíce dřívek. Každý komu dřívko přiklopíš, dostane trestný bod. A kdo postupně nasbírá deset trestných bodů, vypadne z další hry. To znamená, že se dřívka vracejí po každém hodu kostkou do nakresleného kolečka. Někdy však musí dřívka zůstat nehnutě ležet na místě - to když kostka ukáže jakékoliv sudé číslo (2, 4 a 6). Trhnout provázkem při sudém čísle znamená trestný bod. Ty ovšem při sudém čísle nesmíš plechovku poklopit na zem, jinak by se všem škrtl na záznamu jeden trestný bod. Můžeš však naznačit útok na dřívka - pohneš plechovkou, jako bys ji chtěl přiklopit. Klamný výpad skoro vždy někoho přiměje, aby trhl provázkem, přestože to pravidla zakazují. To je klíčový okamžik celé hry, chvíle největšího napětí, skutečná zkouška silných nervů.

Až se dost pobavíte, schovej dřívka i kostku do plechovky a plechovku ulož do pytlíku s herními pomůckami. K téhle hře se zaručeně ještě mnohokrát vrátíte a nikdy vás nepřestane bavit.
Zpět

Magazín eKamarád

TJ oddílů rekreačních sportů Praha

Dětská seznamka

Bohoušek

Stránky
vytvořil:
MF SOFT