Čtvrtek
13.06.2024

Bratrstvo a Tuláci

Sdružení klubů správných kamarádů, jehož jsme byli členy až do zániku.

Copyright
BraTul 2004

Administrátor
Mirek Pařízek

Hledaná
ID číslo 16
Název Hledaná
Popis hry a pravidla
Jednoduché hry bývají často nejzábavnější. Můžete je opakovat třeba stokrát a nikdy vás nepřestanou bavit. Na schůzkách uplatníš hledanou hodně často a pro klub to bude vždy nová hra. Poprvé schováš větší předmět - třeba plyšového medvídka. Položíš jej do takové skrýše, aby byl viditelný jen z bezprostřední blízkosti. Nesmíš jej však schovat do zásuvky nebo do skříňky, podle pravidel hry musí být skrytý předmět vždy volně přístupný, aniž by hledači museli něco otvírat, odsouvat nebo nadzvedávat.

Kdo medvídka najde, nechá jej na místě aposadí se na židli. Chytrý hráč nehlásí svůj objev ostatním, ještě několik sekund předstírá pátrání, nechce ostatním jejich úkol usnadnit, a teprve když se od skrýše vzdálí, znenadání usedne.Sedících rychle přibývá a všichni se pyšně usmívají - jak to, že ostatní medvídka ještě nenašli? Vždyť je to tak snadné!

Hra končí v okamžiku, kdy medvídka vypátrá poslední hráč.

Jsou všichni spokojeni? Tak tedy znovu. Teď medvídka schovává ten, kdo objevil jeho úkryt ze všech nejdřív.

Při dalších schůzkách nahraď medvídka jinými předměty - stále menšími - krabičkou od zápalek, kamínkem, kovovou maticí a nakonec schovávejte jen špendlík se skleněnou hlavičkou.

Hledaná je zábavná hra, hned tak se neomrzí. A navíc si při ní cvičíte postřeh. Někdo jí také říká Na králíka a ten, kdo věc najde poslední získává do další hry přezdívku "králík".
Zpět

Magazín eKamarád

TJ oddílů rekreačních sportů Praha

Dětská seznamka

Bohoušek

Stránky
vytvořil:
MF SOFT