Čtvrtek
13.06.2024

Bratrstvo a Tuláci

Sdružení klubů správných kamarádů, jehož jsme byli členy až do zániku.

Copyright
BraTul 2004

Administrátor
Mirek Pařízek

Na komáry
ID číslo 15
Název Na komáry
Popis hry a pravidla
"Znáte ten protivný zvuk, který s eozve za tmy ve stanu, když táboříte nedaleko rybníka. Pozorně nasloucháte a jen monotónní bzučení utichne, udeřáte naslepo dlaní. Komára však zpravidla nezasáhnete. Váš pohyb ho vyplaší a noční tma je znovu plná jeho tichého válečného pískání."

Těchto pár slo řekni svému klubu dřív, než vysvětlíš pravidla nové hry. Je to její libreto - základní námět. Pak zavaž vybraného hráči oči šátkem, dej mu do ruky noviny stočené do roličky a postav ho na židličku uprostřed místnosti. A klub na něj začne dotírat jako roj komárů. Blížíte se k "slepému" ze všech stran s protivným komářím bzukotem a znovu se klidíte do bezpečné vzdálenosti od jeho roličky. Když máte příležitost a odvahu, lehce ho píchnete ukazováčkem do lýtka, do boku, pod žebra. Kdo si troufá, přejede mu ukazováčkem i po bradě. "Slepý" je ovšem ve střehu a občas švihne papírovou ruličkou v tom směru, kde tuší útočníka. Koho zasáhne, ten odchází ze hry. Vyřazený hráč usednes tranou a může se už jen dívat.

Až "slepý" pleskne poslendího "komára", přebere od něho jeho roličku i šátek na oči hráč, který v předcházející hře vypadl nejdřív.

Víš, že se na téhle hře pozná, kdo je odvážný, kdo je opatrný a kdo zbabělec? Všímej si spoluhráčů a uvidíš!
Zpět

Magazín eKamarád

TJ oddílů rekreačních sportů Praha

Dětská seznamka

Bohoušek

Stránky
vytvořil:
MF SOFT