Čtvrtek
13.06.2024

Bratrstvo a Tuláci

Sdružení klubů správných kamarádů, jehož jsme byli členy až do zániku.

Copyright
BraTul 2004

Administrátor
Mirek Pařízek

Honička slepých
ID číslo 14
Název Honička slepých
Popis hry a pravidla
Odkliďte židle ke stěnám a stoly srazte k sobě tak, aby tvořily uprostřed klubovny dlouhý nepřerušovaný pás. Pak vylosuj z klubu dva jráče, zavaž jim oči šátkem a odveď je na opačné konce stolů. Všichni ostatní mohou ztaím jen přihlížet, ale nebude to nudné čekání, tahle hra je stejně zábavná pro aktivní hráče i diváky.

Úlohy jsou rozděleny a všichni napjatě čekají, co se bude dít. Vyzvi diváky, aby se ztišili a zachovávali mlčení i během hry. Dvěma "slepým" pak vylož pravidla:

"Jirko - ty máš babu a chytáš Pavla. Pavel před tebou utíká. Ani na okamžik se nesmíte vzdálit od stolů. Při postupu vpřed nebo vzad se přidržujte jednou rukou stolní desky, jen když podlézáte na druhou stranu, můžete se pustit. Pravidla vám dovolují při honičce kdykoliv změnit směr, schovat se pod stůl, podlézt, převalit se přes desku. Až Pavel dostane od Jirky babu, vyměníte si úlohy. Pozor - začínáme - teď!"

Před očima diváků se odvíjí komická pantomima. Oba hráči se plíží kolem stolů, co chvíli naslouchají, snaží se jeden druhého zmást, zrychlují i zvolňují. Někdy postupuje nic netušící Pavel přímo do náruče číhajícího Jirky, jindy se oba zastaví sotva krok od sebe a jeden o druhém neví. Jirkovy zbytečné výpady do prázdna, Pavlovy záchvaty paniky, triky a úskoky obou soupeřů, to jsou výjevy jako vystřižené z filmové grotesky. Sotva stačíš divákům připomínat, že mají být zticha, někdy nedokážeš zachovat ledový klid ani ty sám.

Pavel už dostal babu, úlohy se obrátily. Později se budou střídat další dvojice. Uvidíš, že se začnou všichni o překot hlásit: teď já, já taky!

Z hry je možno udělat i soutěž tím, že budeš měřit čas, za jak dlouho dostane Pavel babu od Jirky a po vyměnění úloh, kolik času bude potřebovat Pavel, aby dal babu Jirkovi. Takto je možno sehrát klubový turnaj, podle počtu členů buď systémem každý s každým nebo systémem vyřazovacím.
Zpět

Magazín eKamarád

TJ oddílů rekreačních sportů Praha

Dětská seznamka

Bohoušek

Stránky
vytvořil:
MF SOFT