Pátek
12.07.2024

Bratrstvo a Tuláci

Sdružení klubů správných kamarádů, jehož jsme byli členy až do zániku.

Copyright
BraTul 2004

Administrátor
Mirek Pařízek

Historie našich klubů


Začalo to Bratrstvem

Historie Bratrstva je datována datem 25. 7. 1988. Tehdy se čtyři kamarádi - Pavel a tři Michalové rozhodli, že si pojmenují svoji partu a založí si kroniku. Poprvé se teda oficiálně sešli 28. července u Pavla. Tady se pojmenovali Bratrstvo. Založili kroniku a složili přísahu. O této původní historii se více dočtete na původních stránkách Bratrstva zde.

V roce 1992 se Bratrstvo podílelo na založební Sdružení klubů správných kluků ČR, jehož se stalo ustavujícím členem. Bratrstvo bylo prvním střediskem a mělo v té době dva kluby - 3. KSK Tuláci a 4. KSK Poutníci. O něco později se pak rozšířilo o 5. KSK Jestřábi. Po tragických událostech, které se zhruba v rozmězí jednoho roku v Bratrstvu udály, se stal z 3. KSK Tuláci klub in memorian a byli do něj převedeni naši mrtvní kamarádi. Toto číslo tomuto klubu zůstane na jejich památku a nebude již pouřito na jiný klub, stejně jako nebylo použito ve Sdružení klubů správných kluků ČR a ani později po přejmneování ve Sdružení klubů správných kamarádů ČR. O klubu in memerian se dočtete více na původních stránkách zde.

Bratrstvo se začalo v rámci SKSK ČR rozrůstat a protože v té době zanikalo 2. středisko Tuláci a s ním i několik klubů, rozhodli jsme se název střediska i většiny klubů převzít a to i s čísly. Jako první jsme převzali 1. KSK Bobři, 2. KSK Medvědi a posléze pak i 6. KSK Zálesáci. V té době jsme převzali i 2. St KSK Tuláci. V něm posléze vznikalo spousta nových klubů, které jsme zakládali na Praze - západ.

Po ukončení činnosti SKSK ČR v březnu 2003 se stala obě naše střediska Bratrstvo a Tuláci osamostatnily jako neformální sdružení BraTul. Většina jeho členů je členy TJ oddílů rekreačních sportů Praha - TJ ORS, která zaštiťuje svojí právní subjektivitou naší činnost. Ta není přímo svázána s činností klubů, prootže po desetiletém experimentu se nakonec ukázalo, že kluby do právní subjektivy ve větším měřítku svázat nejde. Těm je nutno vždy ponechat jejich svobodu. My to vyřešili neformálním sdružením BraTul, kterému dělá servisní činnost TJ ORS. Záleží jenom na členech klubů, zda se stanou členy TJ ORS, zapojí se i do jeho dalších aktivit a využijí výhod s členství spojených nebo nikoliv. Díky tomu TJ ORS není nijak BraTul jako celku nadřízeno, nezasahuje do činnosti klubů a neomezuje svobodu těchto klubů.

Magazín eKamarád

TJ oddílů rekreačních sportů Praha

Dětská seznamka

Bohoušek

Stránky
vytvořil:
MF SOFT